Class Type Time Status Team Score Team Live Link Update
Saturday   04/20/2024
Basketball JBL 12:05
Close
Yokohama pirates
VS
Nagoya warhawk
soccer JPN D1 13:00
Close
The birds perched sandstone
VS
Kashima Antlers
soccer JLD2 13:00
Close
Fujieda MYFC
VS
Tokushima Vortis
soccer JPN D1 13:00
Close
Kyoto Purple Sanga
VS
Albirex Niigata
soccer JLD2 13:00
Close
Shimizu S-Pulse
VS
Vegalta Sendai
soccer JPN D1 13:00
Close
Consadole Sapporo
VS
Sanfrecce Hiroshima
soccer KOR D1 13:00
Close
Suwon City
VS
Jeju United FC
soccer JLD2 13:00
Close
Okayama FC
VS
Roasso Kumamoto
soccer JLD2 13:00
Close
Montedio Yamagata
VS
Ehime FC
Basketball KBL 13:00
LIVE
Water the original sound
VS
Changwon LG Sakers
soccer KOR D2 13:00
Close
Bucheon FC 1995
VS
Busan I Park
soccer JLD2 13:00
Close
Ventforet Kofu
VS
Thespa Kusatsu Gunma
Basketball JBL 13:05
LIVE
Hiroshima dragonfly
VS
The seven gods of Osaka
soccer AUS D1 13:30
Close
Western Sydney Wanderers
VS
Melbourne City
soccer CFA CUP 14:00
LIVE
Shanghai Segenda
VS
Ganzhou Ruishi
soccer CFA CUP 14:00
LIVE
Jiangsu Nan Dongsheng
VS
Langfang City of Glory
soccer JPN D1 14:00
LIVE
Shonan Bellmare
VS
Vissel Kobe
soccer CFA CUP 14:00
LIVE
Shanghai Changning
VS
Jiangxi Dark Horse
soccer JPN D1 14:00
LIVE
Avispa Fukuoka
VS
Jubilo Iwata
Basketball JBL 14:05
LIVE
Kyoto and honor
VS
saga balloon
Basketball JBL 14:05
LIVE
Group of Ma Leihe
VS
Joy north of akita
Basketball JBL 14:05
LIVE
Ibaraki robot
VS
Chiba jet
Basketball JBL 14:05
LIVE
The business utsunomiya
VS
Toyota Alvark
Basketball JBL 14:05
LIVE
Nagoya diamond dolphins
VS
Magic island root
soccer CFA CUP 14:30
LIVE
Shanxi Xiangyu
VS
Bei Li Gong
soccer CFA CUP 15:00
LIVE
Dalian Kuncheng
VS
Quanzhou Yaxin
soccer WCSL 15:00
LIVE
guangdong
VS
Beijing
soccer CFA CUP 15:00
LIVE
Changchun XIdu Football Club
VS
ShaanXi Union
soccer JPN D1 15:00
LIVE
Urawa Red Diamonds
VS
Osaka steel Pakistan
F1 F1 15:00
LIVE
F1 Chinese Grand Prix Qualifying China Station - Qualifying
Basketball PBC 15:00
LIVE
Phoenix Fuel Masters
VS
NLEX Road Warriors
soccer CHA D1 15:00
LIVE
Liaoning Tieren
VS
Jiangxi Liansheng FC
soccer JPN D1 15:00
LIVE
Kawasaki Frontale
VS
Tokyo Verdy
soccer CFA CUP 15:00
LIVE
Qianxinan Xu Fengtang
VS
Shenzhen Youth
soccer CHA D1 15:00
LIVE
Shijiazhuang Kungfu
VS
Heilongjiang Lava Spring
soccer WCSL 15:00
LIVE
shandong
VS
wuhan
soccer CFA CUP 15:00
LIVE
Dezhou Haishan
VS
Taian Tiankuang
soccer WCSL 15:00
LIVE
henan
VS
Shanghai
Basketball JBL 15:05
LIVE
Sendai 89
VS
Rerakamuy Hokkaido
soccer KOR D1 15:30
LIVE
Seoul FC
VS
Jeonbuk Hyundai Motors
soccer AUS D1 15:30
LIVE
Melbourne Victory FC
VS
Brisbane Roar
soccer CFA CUP 15:30
LIVE
Xi an Ronghai
VS
Guangzhou Shadow Leopard
soccer CHA D1 15:30
LIVE
Shanghai Jiading Huilong
VS
Qingdao Red Lions
soccer KOR D1 15:30
LIVE
Pohang Steelers
VS
Gimcheon Sangmu
soccer CFA CUP 15:30
LIVE
Shenzhen Jixiang
VS
Guangxi Lanhang
soccer CHA SL 15:30
LIVE
Shandong Taishan
VS
Cangzhou Mighty Lions
Basketball NZBL 15:30
LIVE
Bay Hawks
VS
Canterbury Rams
soccer KOR D2 15:30
LIVE
Seongnam FC
VS
Qing state FC
Basketball JBL 16:05 Shibuya solar rock.
VS
New phoenix
Basketball JBL 16:35 Toyama grouse
VS
Shinshu warriors
Basketball TBL 17:00 Taiwan Beer
VS
Bank of Taiwan
Basketball JBL 17:05 The brave man of kawasaki.
VS
Aisin Sea Horses
Basketball JBL 17:05 Ryukyu gold emperor.
VS
Nagasaki Wilka
other Diving 17:10 Diving World Cup Finals-Mens 3m Springboard Finals
other Program 17:40 football night
soccer AUS D1 17:45 FC Macarthur
VS
Sydney FC
other Table tennis 18:00 WTT Singles World Cup Semifinal Day
Basketball PBC 18:15 Rain or Shine Elasto Painters
VS
Magnolia Hotshots
soccer TUR D1 18:30 Istanbulspor
VS
Karagumruk
soccer GER D2 19:00 VfL Osnabruck
VS
Eintracht Braunschweig
soccer CHA SL 19:00 Chengdu Better City FC
VS
Shenzhen Xinpengcheng
soccer GER D2 19:00 FC Kaiserslautern
VS
SV Wehen Wiesbaden
soccer THA PL 19:00 BG Pathum United
VS
Chonburi Shark FC
Basketball TBL 19:00 Changhua BaiLiLi
VS
Yulon Dinosaurs
other Track and field 19:00 World Athletics Diamond League Xiamen Station
soccer GER D2 19:00 Fortuna Dusseldorf
VS
Greuther Furth
soccer THA PL 19:30 BEC Tero Sasana
VS
Uthai Thani Forest
soccer CFA CUP 19:30 Guangxi Bushan
VS
Rizhao Yuqi
soccer ENG LC 19:30 Leicester City
VS
West Bromwich(WBA)
soccer CHA SL 19:35 Wuhan three town
VS
Changchun YaTai
Basketball CBA 19:35 guangdong
VS
Zhejiang east sunshine
Basketball CBA 19:35 liaoning
VS
shenzhen
soccer THA PL 20:00 Khonkaen United
VS
Trat FC
soccer SPA D1 20:00 Celta Vigo
VS
Las Palmas
soccer LIT D1 20:00 Konos sergels
VS
Suduva
soccer SPA D2 20:00 SD Amorebieta
VS
Real Valladolid
soccer ROM D1 20:00 Las tech sports club
VS
CS Voluntari
soccer FIN D1 20:00 HJK Helsinki
VS
IFK Mariehamn
soccer CHA SL 20:00 Nantong Zhiyun
VS
Shanghai Shenhua
soccer UKR D1 20:30 Chernomorets Odessa
VS
Kryvbas
soccer SWE D1 21:00 Goteborg
VS
IFK Norrkoping
soccer U23 Asian Cup 21:00 Malaysia U23
VS
Vietnam U23
soccer TUR D1 21:00 Konyaspor
VS
Alanyaspor
soccer SWE D1 21:00 IK Sirius FK
VS
IFK Varnamo
soccer THA PL 21:00 拉查布里府
VS
Buriram United
soccer POL D1 21:00 什切青
VS
Piast Gliwice
soccer GER D1 21:30 Koln
VS
Darmstadt
soccer GER D1 21:30 Wolfsburg
VS
Bochum
soccer GER D1 21:30 Hoffenheim
VS
Monchengladbach
soccer GER D1 21:30 Heidenheimer
VS
RB Leipzig
soccer ENG LC 22:00 Stoke City
VS
Plymouth Argyle
soccer IND SL 22:00 goa
VS
Chennai Titans
soccer ENG LC 22:00 Rotherham United
VS
Birmingham
soccer ENG LC 22:00 Norwich City
VS
Bristol City
soccer ENG LC 22:00 Huddersfield Town
VS
Swansea City
soccer ENG LC 22:00 Watford
VS
Hull City
soccer ENG 22:00 Sheffield United
VS
Burnley
soccer ENG LC 22:00 Cardiff City
VS
Southampton
soccer BEL D1 22:00 Oud Heverlee
VS
St.-Truidense VV
soccer ENG LC 22:00 Sunderland A.F.C
VS
Millwall
soccer ENG 22:00 Luton Town
VS
Brentford
soccer SPA D1 22:15 Rayo Vallecano
VS
Osasuna
soccer SPA D2 22:15 Villarreal B
VS
Racing de Ferrol
soccer SPA D2 22:15 Racing de Santander
VS
Levante
soccer POR D1 22:30 Moreirense
VS
Gil Vicente
soccer ROM D1 22:30 Universitatea Craiova
VS
Dinamo Bucuresti
soccer BUL L1 22:45 FC Hebar Pazardzhik
VS
Ludogorets Razgrad
soccer Ligue1 23:00 Nantes
VS
Stade Rennais FC
soccer KSA PR 23:00 阿科多
VS
Up to mark
soccer U23 Asian Cup 23:30 Kuwait U23
VS
Uzbekistan U23
soccer POL D1 23:30 Ruch Chorzow
VS
Widzew lodz
soccer SWE D1 23:30 Malmo FF
VS
Vasteras SK FK
Sunday   04/21/2024
soccer ITA D1 00:00 Empoli
VS
Napoli
soccer ENG Cup 00:15 Manchester City
VS
Chelsea FC
soccer ENG LC 00:15 Queens Park Rangers (QPR)
VS
Preston North End
soccer BEL D1 00:15 Westerlo
VS
Standard Liege
soccer GER D1 00:30 Union Berlin
VS
Bayern Munich
soccer SPA D1 00:30 Valencia
VS
Real Betis
soccer SPA D2 00:30 Elche
VS
Racing de Ferrol
soccer POR D1 01:00 Boavista FC
VS
Estrela da Amadora
Basketball NBA 01:00 Orlando Magic
VS
Cleveland Cavaliers
soccer BEL D1 02:00 Gent
VS
KV Mechelen
soccer KSA PR 02:00 Al-Hazm
VS
Al-Ittihad
soccer KSA PR 02:00 Al-Ettifaq
VS
Al-Wehda Mecca
soccer ENG 02:30 Wolves
VS
Arsenal
soccer GER D2 02:30 Hamburger SV
VS
Gao Shiding Kiel
soccer BEL D1 02:45 Genk
VS
Anderlecht
soccer ITA D1 02:45 Hellas Verona
VS
Udinese
soccer Laliga 03:00 Fluminense RJ
VS
Vasco da Gama
soccer SPA D1 03:00 Girona
VS
Cadiz
soccer Ligue1 03:00 Lens
VS
Clermont
soccer SPA D2 03:00 Huesca SD
VS
Zaragoza
soccer Chilean PD 03:00 Cobresal
VS
Nublense
Basketball NBA 03:30 Phoenix Suns
VS
The timberwolves
soccer POR D1 03:30 Sporting Braga
VS
Vizela
soccer Laliga 04:00 Criciuma
VS
Fortaleza
soccer Laliga 05:30 Gremio (RS)
VS
Cuiaba
soccer Chilean PD 05:30 Univ Catolica
VS
Colo Colo
soccer Laliga 05:30 Bragantino
VS
Corinthians Paulista (SP)
Basketball NBA 06:00 Philadelphia 76ers
VS
New York Knicks
soccer MEX D1 07:00 Club Leon
VS
Monterrey
soccer MLS 07:30 Miami international
VS
Nashville
soccer MLS 07:30 Columbus Crew
VS
Portland Timbers
soccer MLS 07:30 Atlanta United
VS
FC Cincinnati
soccer MLS 07:30 Toronto FC
VS
New England Revolution
soccer MLS 07:30 Montreal impact
VS
Orlando City
soccer MLS 07:30 New York City
VS
Washington D.C. United
soccer Laliga 08:00 Atletico Mineiro
VS
Cruzeiro (MG)
soccer MLS 08:30 FC Kansas City
VS
St. Louis City
soccer MLS 08:30 Houston Dynamo
VS
Austin FC
soccer MLS 08:30 Chicago Fire
VS
Real Salt Lake
soccer Chilean PD 08:30 Secco kimball
VS
O Higgins
Basketball NBA 08:30 Los Angeles Lakers
VS
Denver Nuggets
soccer MEX D1 09:00 Tagg Reis
VS
Necaxa
soccer MEX D1 09:00 Chivas Guadalajara
VS
Queretaro FC
soccer MLS 09:30 Colorado Rapids
VS
Dallas FC
soccer MLS 10:30 Seattle Sounders
VS
Vancouver Whitecaps FC
soccer MLS 10:30 Los Angeles FC
VS
New York Red Bulls
soccer MEX D1 11:00 Pumas UNAM
VS
Club America
Basketball NZBL 11:00 Wye
VS
Southland Sharks
soccer JLD2 13:00 Mountain ray method
VS
Mito Hollyhock
soccer JLD2 13:00 Oita Trinita
VS
Ban Di Tesi Iwaki
soccer KOR D1 13:00 Gangwon FC
VS
Incheon United FC
soccer JLD2 13:00 Kagoshima United
VS
Tochigi SC
soccer AUS D1 13:00 Central Coast Mariners
VS
Adelaide United FC
soccer JPN D3 13:00 JEF United Ichihara Chiba
VS
Blaublitz Akita
soccer KOR D2 13:00 FC Anyang
VS
Suwon Samsung Bluewings
soccer JLD2 13:00 V-Varen Nagasaki
VS
Yokohama FC
soccer KOR D2 13:00 Ansan Greeners FC
VS
Gimpo FC
soccer JPN D1 14:00 Nagoya Grampus Eight
VS
Cerezo Osaka
soccer JPN D1 14:00 FC Tokyo
VS
Machida Zelvia
soccer AUS D1 15:00 Perth Glory FC
VS
Western United FC
soccer WCSL 15:00 Hangzhou YinHang (W)
VS
Jiangsu
soccer WCSL 15:00 shaanxi
VS
hainan
soccer WCSL 15:00 Changchun
VS
Yongchuan Chashan Bamboo Sea (W)
soccer CHA D1 15:30 Foshan Nanshi
VS
Chongqing Tonglianglong
soccer KOR D1 15:30 Daegu FC
VS
Daejeon Citizen
soccer CHA D1 15:30 Dalian Zhixing
VS
Yanbian Longding
soccer KOR D2 15:30 Gyeongnam FC
VS
Seoul dress love
soccer KOR D2 15:30 Chungnam Asan
VS
Jeonnam Dragons
soccer TUR D1 18:30 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
VS
Caykur Rizespor
soccer THA PL 18:30 Muang Thong United
VS
Lamphun Warrior
soccer ITA D1 18:30 US Sassuolo Calcio
VS
Lecce
soccer Latvia SL 19:00 Metta/LU Riga
VS
Riga FC
soccer CHA SL 19:00 Henan Songshan Longmen
VS
Qingdao Manatee
soccer THA PL 19:00 Prachuap Khiri Khan
VS
Sukhothai
soccer GER D2 19:30 Hansa Rostock
VS
Magdeburg
soccer GER D2 19:30 Hannover 96
VS
St. Pauli
soccer ENG LC 19:30 Blackburn Rovers
VS
Sheffield Wed.
soccer CHA D1 19:30 Guangzhou FC
VS
Wuxi Wugou
soccer GER D2 19:30 Karlsruher SC
VS
Hertha BSC Berlin
soccer BEL D1 19:30 Cercle Brugge
VS
Royal Antwerp
soccer CHA D1 19:30 Nanjing City
VS
Suzhou Dongwu
Basketball CBA 19:35 zhejiang
VS
Shanghai
soccer CHA SL 19:35 Meizhou Hakka
VS
Shanghai Port
soccer CHA SL 20:00 Beijing Guoan
VS
Qingdao Youth Island
soccer SPA D1 20:00 Getafe
VS
Real Sociedad
soccer SWE D1 20:00 GAIS Goteborg
VS
Mjallby AIF
soccer SWE D1 20:00 AIK Solna
VS
Djurgardens
soccer DEN SASL 20:00 Viborg
VS
Lyngby
Basketball CBA 20:00 xinjiang
VS
guangzhou
soccer DEN SASL 20:00 Hvidovre IF
VS
Vejle
soccer THA PL 20:00 Nakhon Pathom FC
VS
Bangkok United FC
soccer SPA D2 20:00 RCD Espanyol
VS
Andorra CF
Basketball CBA 20:00 xinjiang
VS
guangzhou
soccer ENG 20:30 Everton
VS
Nottingham Forest
soccer Ligue1 21:00 Le Havre
VS
Metz
soccer Latvia SL 21:00 FK Auda Riga
VS
Tukums-2000
soccer ROM D1 21:00 FC Otelul Galati
VS
Universitaea Cluj
soccer Ligue1 21:00 Reims
VS
Montpellier
soccer ITA D1 21:00 Torino
VS
Frosinone
soccer TUR D1 21:00 Antalyaspor
VS
Hatayspor
soccer Ligue1 21:00 Lille
VS
Strasbourg
soccer DEN SASL 22:00 FC Kobenhavn
VS
Silkeborg IF
soccer BEL D1 22:00 Kortrijk
VS
Jeunesse Molenbeek
soccer ENG 22:00 Crystal Palace
VS
West Ham United
soccer ENG 22:00 villa
VS
Bournemouth AFC
soccer SPA D1 22:15 Almeria
VS
Villarreals
soccer SPA D2 22:15 Eldense
VS
Albacete
soccer SPA D2 22:15 Eibar
VS
AD Alcorcon
soccer POR D1 22:30 FC Famalicao
VS
Portimonense
soccer SWE D1 22:30 Hacken
VS
Hammarby
soccer POR D1 22:30 GD Chaves
VS
Estoril
soccer ENG Cup 22:30 Coventry
VS
Manchester United
soccer SWE D1 22:30 Halmstads
VS
Brommapojkarna
soccer Ligue1 23:05 Stade Brestois
VS
Monaco
soccer U23 Asian Cup 23:30 Qatar U23
VS
Australia's U23
soccer ENG 23:30 Fulham
VS
Liverpool
soccer GER D1 23:30 Borussia Dortmund
VS
Bayer Leverkusen
soccer U23 Asian Cup 23:30 Jordan U23
VS
Indonesia U23